تاریخ انتشار:92/9/26 - 11:03
شماره مطلب:1392926745
تاسیس پژوهش سرا در دستور کار وزارت خانه قرار گرفته است

تاسیس پژوهش سرا در تمام مناطق در چهارسال آینده در دستور کار وزارت خانه قرار گرفته است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش:
تاسیس پژوهش سرا در دستور کار وزارت خانه قرار گرفته است

روابط عمومي معاونت آموزش متوسطه: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش به گفته وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: طبق گفته فانی تاسیس پژوهش سرا در تمام مناطق در چهارسال آینده در دستور کار وزارت خانه قرار گرفته و امیدواریم بتوانیم این اقدام را به خوبی انجام دهیم.

مهندس علی زرافشان در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اظهار داشت: پژوهش سراهای فعلی باید به لحاظ مقررات و منابع، تقویت شده و توسعه پیدا کنند. از نظر محتوا نیز در نشستی که در خدمت وزير بودیم ایشان بحث پژوهش های دانش آموزی را پیش کشیدند که باید ساماندهی شده و کتاب راهنمای پژوهش برای دانش آموزان تولید شده، و هر 3 زمینه به امید خدا تعقیب و دنبال شود.

وی در رابطه با مدارس شبانه روزی و نمونه دولتی گفت: در یکی 2 سال گذشته مدارس نمونه دولتی مناطق محروم را داشتیم که در کنار این مدارس باید حتما مدارس شبانه روزی هم باشد تا دانش آموزانی که از مناطق اطراف برای تحصیل می آیند با توجه به اینکه به دلایلی در سال گذشته خوابگاه نداشتند، در این جلسه فانی خواستار شد خوابگاه های مناطق محروم دوباره راه اندازی شوند تا این دانش آموزان با توجه به اینکه فاصله مدرسه تا منزلشان زیاد است بتوانند شب ها در مدرسه بمانند و این امر از سال آینده اجرا خواهد شد.

ايشان ادامه داد: اقداماتی برای افزایش امکانات در مدارس شبانه روزی در وزارت خانه صورت گرفته که ما امیدواریم فراهم شود و از جهت تامین برای اقامت شبانه روزی ها مشکلی نداشته باشیم.

مهندس زرافشان به افزایش تعداد پژوهش سراها اشاره کرد و افزود: در این سال ها تعداد پژوهش سراها حدود 300 تا رسیده و اگر بخواهیم در هر منطقه ای یک پژوهش سرا داشته باشیم باید آن ها را به حدود 700 تا برسانیم. برای این منظور باید یک برنامه توسعه بنویسیم تا مشخص شود ظرفیت هایمان برای این 4سال چقدر است و چه تعدادی را می توانیم تاسیس کنیم.

وی در ادامه گفت: در مورد هنرستان ها طبق تکلیفی که در برنامه پنجم آمده باید توسعه یمان در هنرستان ها و مراکز آموزشی و کاردانش به 46.2 درصد برسد که اکنون توسعه یمان به 40 درصد رسیده و باید متناسب به این مقدار، هنرستان ها را تاسیس و در برنامه خود قرار داد. یک بخش آن در برنامه پنجم و بخش دیگر آن در برنامه ششم است. به امید خدا بتوانیم به هدف برنامه دست یابیم.

وی در خاتمه تصریح کرد: با توجه به اینکه ظرفیت بیشتر مدارس متوسطه به هنرستان ها اختصاص پیدا می کند، شاخه نظری ما از نظر آموزشی دچار آزادی بیشتری شده تا بتوانند از فضای بیشتری استفاده کنند.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری