تاریخ انتشار:92/7/14 - 09:16
شماره مطلب:1392714102
پيام دكتر فاني به مناسبت روز جهاني معلم

پيام دكتر فاني به مناسبت روز جهاني معلم

پيام دكتر علي اصغر فاني به مناسبت روز جهاني معلم (5 اكتبر برابر 13 مهر ماه)... تاریخ خبر : 13/07/92
بسيار مفتخرم كه به نمايندگي از معلمان سرزمينم ، جمهوري اسلامي ايران روز معلم را به شما معلمان شريف سرتاسر جهان تبريك بگويم.سالها قبل از پيشنهاد سازمان يونسكو روز معلم در سرزمين من در 12 ارديبهشت ماه برابر با دوم مي با نام بزرگ مردي ازتبارعلم ، دين و ايثارعلامه شهيد مطهري گره خورده است.ترديدي ندارم كه جايگاه معلمان در بين مردم همچون جايگاه ستارگان در آسمان با اهل زمين است . معلمان ابرهاي باران زايي را مي مانند كه بر كوير دلها مي بارند و زندگي را مثل رود جاري مي كنند نام معلمان هميشه در جهان پرآوازه خواهد بود.

پيام دكتر علي اصغر فاني به مناسبت روز جهاني معلم (5 اكتبر برابر 13 مهر ماه)

دكتر علي اصغر فاني سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز جهاني معلم (5 اكتبر برابر 13 مهر ماه) پيامي صادر كرد.

به گزارش روابط عمومي معاونت آموزش متوسطه به نقل ازمركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، دكتر علي اصغر فاني سرپرست وزارت آموزش و پرورش در اين پيام آورده است :

بسيار مفتخرم كه به نمايندگي از معلمان سرزمينم ، جمهوري اسلامي ايران روز معلم را به شما معلمان شريف سرتاسر جهان تبريك بگويم .

سالها قبل از پيشنهاد سازمان يونسكو روز معلم در سرزمين من در 12 ارديبهشت ماه برابر با دوم مي با نام بزرگ مردي ازتبارعلم ، دين و ايثارعلامه شهيد مطهري گره خورده است .

ترديدي ندارم كه جايگاه معلمان در بين مردم همچون جايگاه ستارگان در آسمان با اهل زمين است . معلمان ابرهاي باران زايي را مي مانند كه بر كوير دلها مي بارند و زندگي را مثل رود جاري مي كنند نام معلمان هميشه در جهان پرآوازه خواهد بود.

نامتان بلند روزتان مبارك

گفتني است ، در سال 1994 ميلادي به پيشنهاد سازمان يونسكو از جامعه معلمان در جهان خواسته شد روز جهاني معلم را جشن گرفته و گرامي دارند و تا كنون بيش از يكصد كشور اين نظر فاخر و ارزشمند را پذيرفتند. 19 كشور شامل (بلغارستان، صربستان ، روسيه ، روماني، قطر ، كويت ، فليپين ، پاكستان ،هلند ، مولداوي ، مالديو ، آذربايجان ، مقدونيه ، ليتواني ، استوني ، موريس، آلمان ، كانادا ، و انگلستان) 5 اكتبر برابر با 13 مهر ماه را به عنوان روز معلم جشن گرفته و مقام والاي او را پاس مي دارند.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری