آرشیو

 • 29/تير/1393 - 11:51
   مهندس زرافشان معاون آموزش متوسطه با اشاره به سند تحول آموزش و پرورش گفت: در این سند تربیت فناورانه دانش آموزان مدنظر است و در تربیت فناورانه غلبه ی لفظ تربیت وجود دارد که در این لفظ ابعاد مختلف تربیت فناورانه مثل آداب شبکه ای، تفکر انتقادی، سواد کامپیوتر، سواد آنلاین و امنیت و سلامت دیجیتال در آن بایستی مورد بررسی و آموزش قرار گیرد.
 • 29/تير/1393 - 11:42
   مهندس زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در يازدهمين كارگروه فناوري اين معاونت  اظهار داشت: نقش آموزش و پرورش در توسعه ي استفاده از فناوري و فرهنگ سازي در اين زمينه بي بديل است و يكي از دستگاه هاي پيشتاز در فناوري اطلاعات آموزش و پرورش است و زماني كه آموزش وپرورش شبكه ملي رشد را راه اندازي نمود هيچ يك از مراكز آموزشي كشور فناوري آموزشي نداشتند.
 • 20/فروردين/1393 - 10:25
  دكترعلی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس به اولویت‌های سال 93 این وزارتخانه اشاره کرد و اظهار داشت: حدود 750 مسئله را در آموزش و پرورش در این مدت شناسایی کردیم.
   

   
 • 20/فروردين/1393 - 10:18
   
  مهندس علی زرافشان در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، در پاسخ به این سوال که در چه شرایطی در یک مدرسه دخترانه، دبیر مرد می تواند تدریس کند؟ گفت: بنابر آیین نامه و مقرراتی که در آموزش و پرورش موجود است، مدارس دخترانه را باید همکاران فرهنگی خانم تدریس و مدارس پسرانه را همکاران مرد تدریس کنند.
   

   
  معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خبر داد:
  تدریس معلمان مرد در مدارس دخترانه، با کسب مجوز از آموزش و پرورش
 • 17/اسفند/1392 - 16:30
   
  نیم درصد مدارس کشور سال آینده سرانه‌ای اداره می‌شوند...
  تاریخ خبر :  07/12/92
  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش در خصوص سرانه‌ای کردن بودجه مدارس و پرداخت حقوق معلمان از سوی مدیران مدارس گفت: هدف آموزش و پرورش ارتقای کیفیت آموزشگاهی است که مدیر باید همه عوامل مدرسه را به ارتقاء تشویق کرده و برای این موضوع نیازمند بودجه است لذا سرانه، ابزار ارتقای مدیریت آموزشگاهی است و مقرر شده با تصویب لایحه بودجه 93 این طرح در نیم درصد مدارس کشور اجرا شود.
   
 • 28/مهر/1392 - 11:03
  غدیر در قرآن
  الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتى و رضیت لکم الاسلام دینا . ( مائده : .3 )
  روز غدیر خم دین شما را به حد کمال رساندم و نعمتم را بر شما تمام کردم و اسلام را بعنوان دین براى شما پسندیدم .
  » جایگاه عید غدیر در مکتب
  1ـ عید خلافت و ولایت
  روى زیاد بن محمد قال :
  دخلت على ابى عبد الله (ع) فقلت :
  للمسلمین عید غیر یوم الجمعة والفطر والاضحى ؟
  قال : نعم ، الیوم الذى نصب فیه رسول الله (ص) امیرالمؤمنین (ع) . مصباح المتهجد : .736
  زیاد بن محمد گوید :
 • 28/مهر/1392 - 09:19
  مدیرکل دفتر آموزش متوسطه راهنمایی تحصیلی آموزش و پرورش (دوره متوسطه اول) با بیان اینکه کتاب مطالعات اجتماعی توسط یک معلم تدریس می‌شود، گفت: دانش‌آموزان در درس مطالعات اجتماعی پایه هفتم، یک کتاب را مطالعه می‌کنند و نمره یک درس را در کارنامه خواهند داشت.
  مدیرکل دفتر آموزش متوسطه راهنمایی تحصیلی آموزش و پرورش خبر داد:
  تلفیق 3 درس در برنامه درسی پایه هفتم /پرهیز معلمان از مجزا کردن بخش‌ها
 • 28/مهر/1392 - 09:15
  چگونه بهتر و موثرتر مطالعه کنیم/ باید با حواس پرتی مقابله کنیم
  اصول و راهکارهایی در مطالعه وجود دارد که ما با رعایت آنها می توانیم هم از تلف شدن وقت جلوگيري كنيم و هم لحظه به لحظه با علاقه و تمركز حواس بيشتري مطالعه كنيم و هم بهتر ياد بگیریم.
 • 16/مهر/1392 - 12:45
  عوامل زمانی و مکانی موثر در مطالعه و یادگیری / لزوم آموزش برنامه ریزی
 • 14/مهر/1392 - 09:08
  اثرات مثبت پذیرش تفاوت افراد/ چرا درباره دیگران داوری می کنیم
  ما با پذيرفتن اينكه اشخاص با هم تفاوت دارند از اضطرار تغيير دادن آنها نجات پيدا مي كنيم و پيوسته در صدد تغيير دادن ديگران بر نمي آييم و ارزشهاي منحصر به فرد آنها را به رسميت مي شناسيم و در نهايت قبول اينكه اشخاص با هم متفاوت هستند به ما امكان مي دهد كه دست از داوري برداریم.

پیوندهای تصویری